Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wariująca, roczna! instalacja LPG!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wariująca, roczna! instalacja LPG!

    Dzięki Pany za super spota. Było naprawdę wesoło.
    Filip fajnie Cię spotkać.
    Nowi forumowicze - miło Was poznać
    Grunge is not death

  • #2
    Wariująca, roczna! instalacja LPG!

    Na wstępie dodam, że NIE przysługuje mi gwarancja ze względu na niewykonanie przeglądu po 15 000km (teraz mam 25 000km).

    Otóż na początku maja, praktycznie po równym roku od zakupu instalacji LPG - zaczęła ona wariować. Jest to sekwencja Lovato Smart (jeżeli są potrzebne dokładne nazwy komputera, wtryskiwaczy i innych to podam). Zaczęło się to dziać po demontażu deski rozdzielczej i odłączeniu przyciska przełączającego gaz i benzynę. Gdy pokonam autem trasę ok. 30 kilometrów, wtedy instalacja mimo prawie pełnego zbiornika dławi się, a następnie przełącza się na benzynę. Gdy przełączę znów go na gaz to jest loteria - albo pojadę dalej spokojnie na gazie, albo znowu się przełączy na benzynę... Nie mam pojęcia co to jest, a już mi nerwy siadają. Czytam różne fora, patrzę co piszą i nadal nic nie wiem... Naprawdę gdy to się dzieje w trakcie jazdy to gryzę kierownicę i klnę jak głupi mając ochotę zostawić auto na poboczu i iść pieszo.

    Gdzieś czytałem, że to może być uszkodzony przełącznik gaz/benzyna - czy to możliwe? Koszt takiego to "raptem" 80zł...

    Komentarz


    • #3
      Mickul, Przełącznik albo zawór gdzie znajduję się filter gazu.Ten zawór właśnie przełącza dopływ gazu lub benzyny w zależności sygnału jaki dostanie.Miałem tak w Sienie,najpierw został wymieniony przełącznik i to samo.Potem się wzieli za zawór i iglica była przytarta i się blokowało.
      http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
      Pozdrawiam ANIOL

      Komentarz


      • #4
        Sprawdź czy masz czujnik ciśnienia gazu na listwie wtryskowej, w lovato często padał właśnie ten czujnik i pomimo pełnego zbiornika nie przełączał się na gaz
        Jest: Beż sahara OI 1.6 BFQ
        Była: Biała fabia combi 1.4 16V

        Komentarz


        • #5
          Zapytaj tutaj Error 503: Unknown domain
          OIII 1.2 TSI 105 KM

          Komentarz


          • #6
            Mickul, skoro masz już i tak po gwarancji to podjedź w swojej okolicy do jakiegoś zakładu i może Ci pomogą. Bo samemu to czasami takie szukanie igły w stogu siana.
            a z własnego doświadczenia wiem, że samemu przy lpg się po prostu nie opłaca bawić bo ceny wszystkich gratów są niskie a i robocizny nie są jakieś wygórowane
            Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

            Komentarz


            • #7
              Mickul, Jezeli masz czujnik cisnienia na listwie wtryskowej, duza szansa ze jest padniety. Bez kompa nie ruszysz. Nowe maja juz inne rozwiazanie pomiaru.
              Inline 5 cylinders

              Komentarz


              • #8
                Prawdopodobnie w mojej instalacji jest wadliwy czujnik ELTEK, który w ramach gwarancji zamieniany jest na Boscha. Będę o to walczył.

                Komentarz


                • #9
                  Davanti w Katowicach, ktos tez w Gliwicach, W Tychach jest warsztat mowa o takich polecanych na forum LPG
                  Spritmonitor.de

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Mickul
                    Prawdopodobnie w mojej instalacji jest wadliwy czujnik ELTEK, który w ramach gwarancji zamieniany jest na Boscha. Będę o to walczył.
                    Tak czy inaczej trzeba zacząć od podpięcia się z kompem pod sterownik lpg . Możliwe że potrzebna będzie ponowna kalibracja i ustawienie map wtrysku lpg.

                    Komentarz


                    • #11
                      Czujnik ciśnienia gazu. Wymiana 150zł. Jutro jadę do gazownika.

                      Komentarz


                      • #12
                        ja mogę polecić gzw.pl (zbrosławice). w okolicy mają bardzo dobrą opinię, choć w sieci bywa gorzej (ale tu jak się chce, tokażdemu zawe najlepsze,u można popsuć opinię i na odwrót - każde g...wno wypromować). Ja z autami do serwisu jeżdżę od lat do Paniówek (Marek Woźnica) więc to prawie ta sama droga jak z Chudowa do Zbrosławic (A1)
                        PS. nie dalej jak dzis odebrale auto po przegladzie gwarancyjnym inst. gazowej

                        Komentarz


                        • #13
                          czesc. Właśnie założyłem tę instalację.
                          MICKUL, napisz proszę jak Ci się sprawuje ta instalacja teraz?
                          Gdzie masz wkrętki w kolektorze - blisko głowicy czy dalej? chociaż widzę że ty nie masz octy, więc mosz mieć inaczej.

                          Ile Ci spala?
                          LPG Lovato Smart

                          Komentarz


                          • #14
                            Wiatam szanowne grono użytkowników LPG, czy może mi ktoś podac jakim softem będę w stanie podpiąć się do intalacji LOVATO SMART w octavii 2?

                            Komentarz


                            • #15
                              A w ilu jeszcze tematach wpiszesz to samo pytanie ?? Chwila namyslu i mamy odpowiedz.

                              1) Jechac do gazownika
                              2) Zainstalowac Lovato EASY FAST oraz kupic interfejs Link

                              Wiec kabel od Staga tez pasuje
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X